English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Úvod

NOVINKY 2015

8.11.2015 - jsem sebrala všechnu svoji odvahu a nahlásila jak Happyho tak Yass na neoficiální závody v pasení "Farma Těně". 

Na závodech typu Farma jde především o co nejvíce reálnou podobu toho, s čím se pes musí v běžném životě u ovcí setkat, včetně nakládky a vykládky oveček do transportního vozíku.
Happíš ve Farmě typu HWT+IHT1 obsadil suveréně první místo a to jakožto nejmladší účastních této Farmy. Mám z Happíška ohromnou radost. 
Yassi se bohužel ve Farmě typu IHT2+IHT3 dařilo o něco méně a tak jsme sebraly poslední místo, paradoxně v nejlehčích částech jsme ztrácely nejvíce bodů, naopak, kde většina týmů vyhořela jsme sebraly plně počty :-)


 

23. 11. 2015
   Všechna štěňátka jsou u svých nových majitelů. Malá Lilith zůstala doma :-) Má naplánovanou slibnou kariéru, ale uvidíme kam nás čas zavane. Poznává nové lidi, nová místa - včetně různých cvičáků - tuto neděli byla poprvé na placu s figurantem a jediné co jí zajímalo byla hračka a ten strejda, který hračku měl :o) Lilith má sebevědomí, že by ho mohla rozdávat.


 

04. 11. 2015
   O víkend jsme se zůčastnili zkoušek pasení v Protivci.
   V sobotu 31.10. jsem nastoupila s Yassi po "mateřské" cvičně do IHT2. Zkouška se konala tentokráte na cizím place (byť to bylo v Protivci) s půjčenýma ovečkama, přiznám se, byl to trochu risk, Yassi víc jak 4 měsíce nepásla, přesto jsem doufala a věřila jí, že to spolu zvládneme. Terén byl hodně těžký - nerovnost, samá díra, obrovská louka. Člověk chvílema nevěděl kam koukat dřív, zda pod nohy, na ovce, na psa nebo na trasu kam jde. Natěšenost Yassi a její absence tréninků byly trochu znát, nakonec jsme "vybojovaly" 80 bodů ze 100 - známka výborně 3.místo (z 5 závodníků). Čeho jsem se nejvíce obávala jsou zastávky, které nám dělají trochu problémy, zastávky jsme vyšvihly moc pěkné se ztrátou pár bodíků za větší dálku. V IHT2 jsme startovaly již po 3. a protože jsme všechny 3 složily na výborně nezbývá nám nic jiného než příští start v IHT3 :o) Paní rozhodčí pochválila Yass, že na to že je po mateřské a takovou dobu bez tréninků tak její výkon byl velice pěkný.
   V neděli 1.11. jsem pak nastoupila s Happym na HWT zkoušku - byl to náš první start. Původně jsem nechtěla, přece jenom s Happym trénujeme bezmála 5 měsíců a přišlo mi to jako krátká doba na to jít na zkoušky, nakonec mě ale holky přemluvily a já Happyho nahlásila. No co k tomu dodat :-) Happy byl celou dobu happy, sečteno podrtrženo vybojovaly jsme spolu 84 bodů / ze 100 (84%) - Velmi dobře. Zbytečná ztráta bodů byla díky Happymu rozlítanosti a jeho "mladosti" a ten košár je pro nás zakletý, při zahánení do košáru a stabilizaci stáda, kdy jsem šla otevřít košár a byla od něj cca 1.5 metru, Happym usoudil že je již na čase mi ovce přivézt a aniž bych dala povel jsem musela ke košáru doběhnout, ovečky vběhly do košáru a já to za nima zavřela. Každopádně HWT máme splněno, paní Sochorová Happyho moc pochválila, že takovýhle pes by se jí u ovcí hodně líbil - přece jenom startoval na 13,5 měsících - na to jak je prý mladý pase moc krásně, celou dobu má zájem o ovce, neodbíhá, nezačuchává se. Tím že Happy složil HWT se stal nejmladším belgickým ovčákem zde v ČR se zkouškou HWT Ts.! 
   Během 4 měsíců má Happy na svém kontě tedy ZVOP [zkouška vloh ovčáckého psa], CANT [francouzská zkouška vloh ovčáckého psa] a nyní i HWT.  Bodíky z HWT jsou moc hezké, ale pro Happyho vypasaní jsem se rozhodla, že na jaře si dáme HWT znovu - v rámci získání zkušeností a díky tak trochu mojí ješitnosti - vím že Happy má na to, aby HWT složil na výborně.
   Co se štěňátek týče, každý den si hrajeme, upevňujeme kořistnický pud, socializujeme a děláme vše pro to, aby budoucí majitelé měli ty správná štěňátka :o)


31. 10. 2015
   Všechna štěňátka jsou zadaná.. Postupně se budou rozjíždět do svých nových domovů..


03. 09. 2015
   Máme štěňátka, Yassi se v noci narodilo 5 štěňátek - 2 pejsci (1x Tervueren, 1x Groenendael) a 3 fenky (2x Tervueren a 1x Groenendael).

 S Happym jsme se na konci srpna vydali do Francie na N.E. - při této výstavě složil Happy zkoušku CANT (francouzská zkouška vloh ovčáckého psa).  video ZDE

   Poslední sprnový víkend byl pro nás s Happym ve znamení zkoušek, Happy se zůčastnil V. Maximova memoriálu v kategorii štěňat.
1. běh - 5 místo / z 13
2. běh - 3. místo / z 13
celkově v součtu krásné 2. místo!

  


 

31. 07. 2015
   Nejnovější novinka - 
Yassi čeká štěňátka, včerejší sono potvrdilo že Yass nosí v bříšku miminka :-)
Na přelomu srpen/září se tak můžeme těšit na malé kuličky. Očekáváme jak varietu Tervueren (fauve a možná i gris) tak varietu Groenendael.


 

07. 07. 2015
   Nejnovější novinka - plánujeme štěňátka :-) Yass byla 2.7.2015 nakryta skvělým psem - více v sekci 
štěňátka.
   Během dvou měsíců jsme stihly s Yass "ukořistit" dva CACIBy čímž Yass splnila podmínky pro přiznání tituluInterChampion C.I.B a posléze ve Slovinku získala CACIBa a tím splnila podmínky pro přiznání tituluInterChampion C.I.E.
   Happy se zůčastnil zkoušek v Protivci, kde složil ZVOP :-) Yass si současně ten den dala cvičně trial IHT2 Ts kde získala 85bodů (ze 100b.) - výborně a umístila se na druhém místě.


 

22. 04. 2015   
Za ty dva měsíce se toho u nás událo tolik, nevím kde začít, zažítků máme hodně a aktivit ještě více, takže na psaní webu mi nezbývá moc času.
   S Yass a Happym jsem zkusila obrany, nutno podotknout že to oba dva moc baví, Yassinku dokonce tolik že mi před pár dny na obranách málem zlomila palec - díky vodítku, které se mi omotalo o prst právě ve chvíli, kdy Yass vyrazila dopředu, naštěstí palec zůstal na svém místě i když bolel jak čert. Každopádně, podle všeho jsou oba dva moc šikovní :-) S Happym pokládáme také základy agility :-) Zatím se jeví velice nadějně, hlavně miluje tunýlky, stejně jako Yassinka :-*
   18. 04. 2015  se konala klubová výstava na Slovensku, jak Yassinka tak Happy byly na výstavu nahlášení, Yass do třídy pracovních, Happy do dorostu. Naší trasu jsme započali již v pátek, kdy jsme docestovali do Brna, kde jsme strávili úžasný víkend u našich kamarádů (Katky, Romana a Ozzinka :-*) )
Happyho stránku snad přidám v blízké době :o) 
  
Výsledky z výstav jsou následující ♥
s.CH. YASSI VENUS z Kovárny - třída pracovní - V1, CAC a jako bonus BIS tříd pracovních!
"Happy" JUST MAGICAL TERVUEREN AT YASSALEN 
třída dorostu VN1 a jako bonus BIS puppy!
Jak Yassinka tak Happy mají moc krásné posudky, panu rozhodčímu se Happy moc líbil, v posudku nám i zaznělo "very promissing puppy" :-) Radost jsem měla neskutečnou, nedá se ani slovy popsat jaké pocity euforie se ve mě mísily :-)
Za krásné fotečky děkuji mojí kamarádce Katce Čechové a Nikole Kratochvílové.
A za vystavení Yassinky moc a moc Katce Čechové, protože ta s Yass vyběhala jak CAC tak BISe!
  


 

17. 02. 2015
   Krytí plánujeme na přelom 
červenec/srpen 2015. Ženicha stále ještě vybíráme - bude se jednat buď o Tervuerena nebo Groenendaela, ve výběru jsou dva pesani, chystáme se je poznat osobně.
   Co se týče našeho malé importu :) Happy (jak jsme mu doma začali řikat) se má k světu, roste prý jako z vody (soudě dle ostatních ho prý taháme doma za nožičky), váha k  1. únoru byla 14kg, krmen je BARFem stejně jako Yassinka a už pomalu pokládáme základy agility :-) Snad nám bude osud přát a potkáte nás i na nějakých těch výstavách. Na jaře mám v plánu seznámit Happyho také s ovečkami, aby poznal svoji budoucí kariéru.


 
11. 01. 2015
Naše malá rodina se rozrostla o nového člena, importovaného z Francie. Více infa o prckovi již brzy